Stavebný dozor 

Činnosť stavebného dozora vykonávam okrem mesta Hlohovec aj v celom Trnavskom, Trenčianskom , Nitrianskom a Bratislavskom kraji.

Podľa zákona je pri stavbách rodinných domov stavebný dozor potrebný iba v prípade, že stavbu vykonávate svojpomocne. Ak máte generálneho dodávateľa stavby, čo znamená, že ste uzavreli zmluvu o dielo s realizačnou firmou, stavebný dozor nie je podľa zákona povinný. Predstava takto ušetrených peňazí mnohých ľudí zláka. Faktom je, že v absolútnej väčšine prípadov stavebník neušetrí, ba naopak prerobí. Veľakrát na prvý pohľad neviditeľným spôsobom, keď Vás firma presvedčí o potrebe vykonať určité práce naviac, alebo použije lacnejšie ako rozpočtované materiály, prípadne tvrdí, že v skutočnosti bol realizovaný väčší rozsah prác ako v projekte a Vy to neviete skontrolovať. Nehovoriac o kvalite prác, ktorá prirodzene klesá s nedostatočnou kontrolou. Každá realizačná firma má istý rozsah kvality, ktorý je schopná vykonať a záleží na tom, či z nej dostanete priemernú, maximálnu alebo minimálnu kvalitu. Ak vykonávate stavbu svojpomocne, je vhodné nájsť si stavebný dozor, ktorý Vám okrem pečiatky za pár sto eur vie naozaj pri výstavbe poradiť. Cena za takýto dozor sa môže niekoľkonásobne vrátiť vďaka optimalizovaným technologickým postupom, kontrole prác a materiálov na stavbe.

Stavebný dozor má byť v prvom rade nezávislý odborník, ktorý nie je prepojený s firmou, ktorá zhotovuje dozorovanú stavbu. Jeho hlavnou úlohou je chrániť stavebníka voči realizačnej firme z pohľadu navyšovania cien, kvality prevedených prác a materiálov.

 

Ceny uvedených služieb sú dojednávané individuálne na základe požiadaviek klienta, rozsahu a náročnosti realizovanej stavby.